Uppdaterad 2018-12-29
Startlista
Sylvesterloppet 2018-12-31
På startlistan finns nu samtliga föranmälda löpare.
Några betalningar har ev. inte hunnit registreras. Det kommer i så fall att
noteras på startkuverten!
Män | ||
Startnr. | Namn | Förening / Ort |
1 | Pehr Emanuelsson -69 | IFK Nora |
2 | Peter Ericsson -66 | Nora Simsällskap |
3 | Michael Johansson -70 | Norrköping |
4 | Peter Comét -56 | IFK Nora |
5 | Tommy Persson -70 | Storådalens SK |
6 | Tobias Barkman -78 | Lindesberg |
7 | Michael Schweidenbach -66 | Larz-Erikz |
8 | Carl Johan Thysell -68 | Örebro AIK |
9 | Rickard Bergström -76 | Örebro AIK |
10 | Kim Andersson -90 | Umara Sports Club |
11 | Senad Suhonjic -84 | Västerås LK / Fagersta |
12 | Fredrik Hartman -68 | Örebro AIK |
13 | Tord Blücher -58 | Storådalens SK |
14 | Henrik Ögren -82 | Storådalens SK |
15 | Per-Erik Karlfeldt -51 | IFK Nora |
16 | Joacim Nilsson -73 | IFK Nora |
17 | Erik Andersson -78 | Storådalens SK |
18 | Bo Källström -39 | OK Milan |
19 | Ronny Säteraas -71 | Nora |
20 | Sören Forsberg -63 | Örebro AIK |
21 | Rihards Darzins -86 | Almby IK |
22 | Patricio Caro -80 | Örebro |
23 | Andreas Danneborn -73 | Örebro |
24 | Mats Ericsson -69 | IFK Nora |
25 | Melker Forsberg -01 | KFUM Örebro Friidrott |
26 | Jonny Elofsson -83 | Örebro |
27 | Andreas Jonsson -90 | Östansjö SK |
28 | Adam Johansson -94 | Hagfors SF |
29 | Magnus Larsson -72 | Eskilstuna |
30 | Diego Coy -98 | Örebro |
31 | Andres Avella -86 | Örebro AIK |
32 | Tomas Livén -70 | Lindesberg |
33 | Håkan Liberg -65 | OK Milan |
34 | Ingvar Skoglund -73 | Östansjö SK |
35 | Hasse Byrén -65 | IF Start |
36 | Jonas Öhrn -69 | IF Start |
37 | Dennis Bergström -83 | IF Start |
38 | Johan Ingjald -87 | IF Start |
39 | Pär Ericzzon 74 | Örebro AIK |
40 | Per Hällström -74 | Hälleforsnäs |
41 | Andreas Söderström -80 | Katrineholm |
42 | Joacim Dahlberg -69 | Almby IK |
43 | Lars-Åke Kvist -74 | Örebro AIK |
44 | Peter Andersson -69 | Nora |
45 | Andreas Karlsson -87 | Örebro |
46 | Rodney Hundermark -69 | IFK Nora |
47 | Hans Finckh -70 | Lindesberg |
48 | Jack Rosö -92 | Lesjöfors jogging |
49 | Andreas Skyman -72 | Dyltabruk |
50 | Robert Fält -83 | KFUM Örebro |
51 | Sören Spjuth -61 | Aspa IK |
52 | Arne Evertsson -41 | Storådalens SK |
53 | Torbjörn Dahlqvist -63 | IFK Nora |
54 | Jonny Ledin -71 | Kilsmo IK |
55 | Per Eklöf -81 | IFK Nora |
56 | Tommy Berggren -69 | Friskis & Svettis Örebro |
57 | Arvo Tuuliainen -56 | Kolsva |
58 | Anton Tuuliainen -99 | Kolsva |
59 | Stig Jonsson -62 | Laxå OK |
60 | Stefan Eksteen -64 | Göteborg |
61 | Pontus Lundgren -91 | Åsbro GoIF |
62 | Ove Karasiak -53 | Åsbro GoIF |
63 | Andreas Österlund -71 | Örebro AIK |
64 | Pär Jansson -84 | OK Djerf |
65 | Peter Grund -75 | Lawrence, KS, USA |
66 | Mikael Persson -67 | IFK Nora |
67 | Andreas Mogren -82 | OK Milan |
68 | Göran Ragnarsson -60 | Lindesberg |
69 | Anders Johansson -72 | Kvismaredalens SK |
70 | Magnus Mossberg -71 | Kopparbergs IF |
71 | Gunnar Edström -54 | Fellingsbro |
72 | Tomas Wall -61 | Bocksboda Löparklubb |
73 | Johan Stamm -78 | Dark Trail Runners |
74 | Tomas Erlandsson -58 | KA3 IF / Fårösund |
75 | Tomas Arvidsson -69 | Gropen |
76 | Oliver Röklander -01 | Huskvarna |
77 | Rikard Vestberg -83 | Årsta |
78 | Börje Lundell -50 | Örebro |
79 | Jonas Brännmyr -86 | Nature Running |
80 | Jonny Larsson -61 | Östansjö SK |
Kvinnor | ||
Startnr. | Namn | Förening / Ort |
151 | Cecilia Klaar Columbus -62 | Norrköping |
152 | Hanna Fridhamre -77 | IFK Nora |
153 | Birgitta Jansson -42 | Storådalens SK |
154 | Sandra Almer Carlson -81 | IFK Nora |
155 | Emmy Vesterberg -82 | Lindesberg |
156 | Åsa Lindström -70 | Larz-Erikz |
157 | Therese Persson -73 | Örebro AIK |
158 | Åsa Bergman -83 | Västerås LK / Fagersta |
159 | Lotta Milton Frykholm -72 | Glanshammars IF |
160 | Elena Darzinya -82 | Örebro |
161 | Anna Rohlen -80 | Stora Mellösa |
162 | Kim Semstrand -07 | IFK Nora |
163 | Maria Lobell -71 | Karlskoga |
164 | Ester Skoglund -07 | Östansjö SK |
165 | Maria Skoglund -77 | Östansjö SK |
166 | Marie Dasler -68 | IF Start |
167 | Annica Sjölund -67 | IF Start |
168 | Pansy Ståhl -72 | IF Start |
169 | Rose Marie Enmalm -54 | IF Start |
170 | Frida Nilsson -85 | IF Start |
171 | Emma Ericsson -02 | Nora |
172 | Teresia Josefsson -73 | Örebro |
173 | Sara Gunnarsson -87 | Storådalens SK |
174 | Sara Josarp -96 | FK Friskus Varberg |
175 | Angelica Söderström -81 | Katrineholm |
176 | Camilla Windh -71 | Örebro |
177 | Petra Silfver -78 | Bergeforsen SK |
178 | Maria Marcos Escartin -90 | Club Hornillos de Cerrato |
179 | Zandra Lindén -02 | IFK Nora |
180 | Tina Forsberg -66 | Storådalens SK |
181 | Molly Zahn -79 | Lawrence, KS, USA |
182 | Yvonne Nilsson -79 | Örebro |
183 | Tina Einarsson -69 | Nora |
184 | Rebecca Jansson -85 | OK Milan |
185 | Eva Edström -59 | Fellingsbro |
186 | Anna-Karin Berglund -60 | Vadstena |
187 | Ingrid Löthgren -02 | Nora |
188 | Monika Forslund -74 | IFK Nora |
189 | Sanna Forslund -07 | IFK Nora |
190 | Sanna Nilsson -86 | IFK Nora |