Uppdaterad 2017-09-22

Maratontabell för
Norasjön Runt

Norasjön Runt arrangerades första gången 1929.
År 2017 löptes tävlingen för 63:e gången.
Totalt har 4705 personer sprungit minst 1 lopp,
Nedanstående tabell innehåller löpare som
deltagit vid minst 5 tillfällen.
Det lönar sig att springa många Norasjön Runt, se här!

För tabellen ansvarar IFK Noras Åke Mossberg.
Han har nu sprungit 46 lopp i obruten följd.
Dock har han långt kvar till den absoluta toppen.
Där huserar Arne Evertsson, Storådalens SK i ensamt
 majestät med sina 53 lopp, varav 52 i obruten följd!

 

Synpunkter på tabellen ?  Kontakta:  mossberg.nora@telia.com

Antal lopp Namn Förening/Ort Premiär-lopp
53 Evertsson, Arne IFK Nora / Storådalens SK 1960
46 Mossberg, Åke OK Milan / IFK Nora 1972
36 Comét, Peter IFK Nora 1982
34 Jansson, Birgitta IFK Nora / Storådalens SK 1983
32 Karlfeldt, Per-Erik Nora Atletklubb / IFK Nora 1984
32 Liif, Lars Stocksäters IF / Örebro AIK 1966
32 Nilsson, Bengt Sköllersta IF / Östansjö SK 1980
31 Karlsson, Bengt Hällefors / KFUM / Degerfors 1963
30 Gustafsson, Gunnar Hällefors SK / Löparklubb / Hjulsjö Byförening 1981
29 Johansson, Hans-Erik Örebro AIK / IFK Nora 1972
28 Malm, Eric IFK Lindesberg / IFK Nora 1979
27 Nilsson, Rune Rockhammars IK / IFK Nora 1960
25 Börjesson, Lennart Örebro / IFK Nora 1982
25 Lindberg, Eva IFK Nora 1993
25 Lindén, Rolf IK Nitro / Nitros personalklubb 1982
25 Mossberg, Håkan OK Milan / IFK Nora / Kopparberg 1965
23 Lundgren, Anders Nitro Nora BS / IFK Nora 1990
21 Bergsten, Thorsten Garphyttans IF / Örebro AIK 1980
21 Grönroos, Simo IFK Nora / BPA Örebro / Örebro AIK 1978
21 Jönsson, Ivar IFK Kristinehamn / Degerfors IF 1972
20 Andersson, Göran Lindesberg / Kopparberg/ Storådalens SK 1981
20 Ermefjäll, Jan Katrineholm / Karlslunds IF 1989
20 Jedselius, Sam IFK Nora 1983
19 Dahlgren, Sven-Olof Ställberg / Kopparberg /  Hällefors LK 1992
19 Jansson, Anders Storådalens SK 1994
18 Holmqvist, Jan Nercia Örebro / IFK Nora 1980
18 Ivarsson, Göte Tibro AIK / IF Tivo / IFK Skövde 1973
18 Krigsman, Rolf Hagby Bruk / IK Nitro / Räddningstjänstens IF 1985
18 Kölkvist,Dan Nora / Pershyttans SK / IFK Nora 1992
18 Visén, Bengt Örebro AIK 1986
17 Bäck, Rickard Hallsberg / Östansjö SK / Åsbro GoIF 2001
17 Engman, Ove Enhörna IF / Elvans IF 1977
17 Eriksson, Lennart OK Milan / IFK Nora 1979
16 Eklöf, Per OK Milan / IFK Nora 1995
16 Forsberg, Sören IF Start 1997
16 Gustavsson, Nils-Erik IFK Nora / NoraBostäder / Nora 1980
16 Harju, Pekka IFK Nora 1982
16 Liss, Hugo Örebro AIK / Storådalens SK 1978
16 Malm, Peder KFUM Örebro 1965
16 Nordstrand, Mauritz Almby IK / NCC Örebro / IFK Nora 1985
16 Rysén, Leif Brevens IF 1980
16 Salo, Urpo Örebro 1989
16 Sjöberg, Leif Örebro AIK / Kvismaredalens IF / IF Start 1977
16 Wilhelmsson, Sören Pålsboda GoIF 1982
15 Bornedahl, Per Örebro / IFK Nora / Axa Sports Club Hallsberg 1982
15 Enmalm, Rose Marie Kumla SF / IF Start 1999
15 Israelsson, Lars IFK Nora / OK Milan 1965
15 Karasiak, Ove Åsbro GoIF 1993
15 Karlsson, Hans Örebro AIK 1980
15 Sundkvist, Roger Finnerödja IF / Laxå SK / Laxå OK 1978
15 Widström, Gustaf IFK Nora 1973
15 Zuaw, Hans Kumla Soff / Vägverkets IF Kumla 1972
14 Alsiö, Curt IFK Nora 1972
14 Blücher, Tord VOLVO Linde / Storådalens SK 1994
14 Bäck, Dan Brevens IF / Kumla SF 2000
14 Carlson, Roger IFK Nora / Norabygdens SK 1979
14 Gottmarsson, Iren Grythyttan / Hällefors LK 1998
14 Jonsson, Stig Laxå OK 2002
14 Larsson, Anders Östansjö / Motorps KF / Kumla SF 1986
14 Larsson, Arne IF Start / Axbergs IF / Örebro AIK 1974
14 Larsson, Nils Hällefors LK 1993
13 Andersson, Johnny Nora / IFK Nora / Räddningstjänstens IF 1997
13 Ekman, Per-Anders Skillingaryd / Nora / Örebro / Lilla Mon 2003
13 Eknor, Kurt-Arne SOK Viking / Nordströms IF / Kristinehamn 1981
13 Haglund, Gunnar OK Milan / IFK Nora 1979
13 Haglund, Tommy IFK Nora 1977
13 Israelsson, Bernt Enhörna IF 1967
13 Johansson, Karl-Olov Torshälla / OK Tor 1976
13 Johansson, Per Örebro AIK 1999
13 Johansson, Stig CVA IF Arboga / IFK Arboga 1980
13 Nilsson, Uno Örebro / Karlslunds IF 1991
13 Nordahl, Krister Karlslunds IF / Örebro AIK 1980
13 Norén, Jan Kvismaredalens SK 1973
13 Pinni, Tomas Järnboås / Fåsjöhyttan / IFK Nora 1996
13 Qvist, Willy Frisksportarna Eskilstuna 1969
13 Robinson, Björn Granbergsdals IF / Karlskoga LK / Löp- o. Cykel 1981
13 Thorsen, Ann-Sofie Nora 2004
13 Wall, Tomas Bocksboda Löparklubb 2003
13 Wallin, Agne Stocks IF / Örebro AIK 1977
13 Widström, Torbjörn IFK Nora 1984
13 Wikström, Magnus Nora 1995
12 Almstedt, Morgan Örebro AIK / IFK Nora 1966
12 Andersson, Jan Ljusfallshammars SK 1977
12 Andersson, Valdemar IF Spartacus 1993
12 Bornedahl, Lars IFK Nora 1981
12 Franzén, Mats Fellingsbro AIK / Östansjö SK 2004
12 Gustafsson, Tomas IFK Nora 1994
12 Holmström, Lars Köping / IKW Köping 2005
12 Höög, Anders IFK Lindesberg 1981
12 Johansson, Karl-Erik Kvismaredalens IF 1973
12 Jäsperi, Markku Brevens IF 1987
12 Karlsson, Kenneth Örebro AIK / Åsbro GoIF 2005
12 Karlsson, Kjell Kanada BK / Strömtorps IK 1977
12 Källenback, Niklas Örebro / Glanshammars IF 1993
12 Larsson, Tony Åsbro GOIF / Örebro AIK 1979
12 Löfström, Svante Hälefors AIF / Säfsnäs IF 1965
12 Martinez, Miguel Örebro AIK / IF Start 1983
12 Odenblad, Sten Fredrikshofs IF 1978
12 Oskarsson, Joakim Nora / Pershyttan / IFK Nora 1987
12 Strid, Lars-Erik Sköllersta IF / Örebro 1983
12 Svensson, Pelle Väs TK Örebro / NPP Rekl. / Örebro AIK 1980
12 Wirén, Rickard Örebro AIK 1999
12 Östlund, Arne OK Milan / IFK Nora 1978
11 Andersson, Bertil Karlslunds IF 1978
11 Andersson, Kurt Ljusfallshammars SK 1978
11 Berglund, Ingemar Norabygdens SK / IFK Nora 1984
11 Börjesson, Ludvig IFK Nora / Örebro AIK 1989
11 Forsberg, Tina Storådalens SK 1999
11 Gustavsson, Gösta Nitro Nobel / IFK Nora 1985
11 Håkansson, Håkan SK Gransuset / Örebro AIK 1983
11 Johansson, Knut Kvismaredalens IF 1977
11 Myrtorp, Jan Brohyttans IF / Östansjö SK 1994
11 Persson, Jan Vingåkers IF 1972
11 Pettersson, Hans-Erik Glanshammar / Örebro AIK 1973
11 Sahlberg, Lars Kumla / Svö IF / Sundsvalls verkstäder 1978
11 Sjösvärd, Mattias Kungälv 2005
11 Sjösvärd, Staffan Mullhyttan / Tysslinge 2004
11 Skoglund, Rolf IFK Nora 1979
11 Sundin, Bertil Lillåkiosken IK / Örebro AIK 1993
11 Svenson /  Welander, Peter Atlas Copco / Örebro AIK 2004
11 Svensson, Bengt Nora SS / IFK Nora 1978
11 Torstensson, Mats Örebro Brandkårs IF 1982
11 Wessman, Sören Frövi IK 1981
11 Wiker, Peter Hällefors LK 1997
10 Andersson, Alvar Granbergsdals IF 1977
10 Andersson, Hans IFK Västerås / Hallstahammar 1979
10 Andersson, Lars IFK Nora / Storådalens SK 1984
10 Andersson, Sven Östansjö SK 1977
10 Andersson, Sören IFK Nora 1994
10 Andersson, Tommy IFK Nora 2005
10 Andersson, Tore Norabygdens SK / Nitro Nobel 1980
10 Bennis, Mokhtar IF Spartacus / Örebro AIK 2004
10 Bergström, Willy IF Start / Örebro AIK 1972
10 Bodare, Sture Glanshammars IF 1982
10 Boman, Håkan Stribergs SK 1994
10 Börjesson, Per Östansjö SK 2006
10 Carlson, Ulf Nora / IFK Nora 2007
10 Carlsson, Sune Brevens IF 1980
10 Dackeryd, Lars-Gunnar Örebro / IF Spartacus 1983
10 Ekholm, Karl-Arne IFK Nora 1983
10 Eknor, Henrik Karlslunds IF 2005
10 Engvall, Anders Nora 2002
10 Falk, Valter Örebro AIK 1977
10 Grönlund, Peter Ringshyttans IF 1990
10 Hedalen-Fareid, Per-Erik IFK Nora 1989
10 Hummer, Mats Örebro, Karlslunds IF 2007
10 Jansson, Lars Nora / Hagby Bruk 1983
10 Jedselius, Lotta IFK Nora / Ftv. Nora / Team Halta Lotta 2003
10 Johansson, Karl Kristinehamns OK 1968
10 Karlsson, K-G Farmeks KK / Örebro 1981
10 Linton, Steven Fingerboda IF / Nora 2004
10 Lisshult, Lennart Säffle / Insjön 1993
10 Lundqvist, Johan Nora / Sundhetsbolaget Nora 2008
10 Mertala, Tauno IF Start 1995
10 Nilsson, Daniel Ringshyttan / IFK Nora 1998
10 Persson, Kenneth Örebro AIK 1976
10 Ring, Tomas Hereford RC 1982
10 Romedahl, Krister IF Start / Örebro AIK / IF Spartacus 1972
10 Sigge, Hans VHF / Guldsmedshyttan 1980
10 Stockhaus, Kjell Nora Motionsklubb / IFK Nora 1977
10 Sundström, Stefan IFK Nora 1987
10 Suomela, Jukka Sköllersta / Arboga 1972
10 Söderholm, Dan Cargotec / Lidhult 2006
10 Tormod, Åke Sköllersta IF 1972
10 Wiberg, Lars IFK Nora 1981
10 Wickström, Bengt Örebro / Mikaels FF 1984
10 Wilhelmsson, Nils-Gunnar Sköllersta IF 1972
9 Ahlberg, Rickard Örebro / Örebro AIK 1998
9 Dahlberg, Alf Gagnefs IF 1968
9 Djupström, Fredrik Korpen flyger / Glanshammars IF 1992
9 Edlund, Anders Östansjö SK 2009
9 Elfvin, Christina Örebro AIK 1993
9 Eriksson, Perry Kvismaredalen / Kilsmo IK 1980
9 Evertsson, Bengt IFK Nora / Storådalens SK 1981
9 Fahlin, Åke IFK Kristinehamn / Degerfors IF 1972
9 Fransson, Jan Frabe Montage AB / IFK Nora / OK Milan 1985
9 Granath, Conny Arboga SK / Götlunda IF 1983
9 Gustafsen, Sverre Ludvika FFI 1966
9 Hagberg, Lars KFUM Örebro / IF Start 1980
9 Hallmén, Ulf Hagaby GoIF 2006
9 Hansson, Åke Garphyttans IF / Örebro AIK 1979
9 Hjalmarsson, Oscar CVA IF Arboga 1980
9 Israelsson, Percy Granbergsdal / IFK Nora / Kristinehamn 1977
9 Johansson, Lars IF Start / Örebro / Emba 1990
9 Johansson, Lennart Ljusfallshammar / IFK Västerås 1982
9 Johansson, Roger Hereford Örebro / Trygg Hansa 1982
9 Larsson, Bo IFK Nora 1983
9 Larsson, Stig Örebro AIK 1979
9 Lauermann, Ludvig Kvismaredalens IF 1973
9 Lindstrand, Ola Bygghälsan Örebro / LIF Stilen 1985
9 Ljungvall, Arne Frisksportarna Eskilstuna 1965
9 Nilsson, Jonny Nora 2009
9 Nilsson, Kurt Örebro / Alferna / Karlslunds IF 1981
9 Nilsson, Sven Järnvägsmännens IF / IF Start 1983
9 Nordin, Arne Norabygdens SK / Nitro Nobel 1980
9 Nylander, Tim Örebro / Västra Frölunda / Bohus 2009
9 Nytting, Arne Karlslunds IF / IF Spartacus 1988
9 Olkinuora, Jorma IFK Nora / Storådalens SK 1983
9 Olsson, Rune Nora / Hagby Bruk 1983
9 Persson, Birger Granbergsdals IF 1963
9 Pettersson, Niord Garphyttans IF 1977
9 Sjöberg, Gunnar Kumla SF 1982
9 Sundelius, Jan IF Spartacus 1981
9 Sörman, Björn Wedevågs IF 1994
9 Thörn, Roland Örebro AIK / IF Start 1979
9 Wahlstedt, Johan Nora, IFK Nora 2007
9 Wiborg, Benny Nora 1981
9 Wilhelmsson, Bo Länia AB / Östansjö IF / Åsbro GoIF 1996
9 Östlund, Staffan Örebro 2007
8 Andersson, Mats Lindesberg 2004
8 Barr, Rolf IF Start 1976
8 Berg, Lennart Storå / Norabygdens SK 1982
8 Berg, Martin Nora / ABB IF 2007
8 Bergendahl, Sven-Erik Kvismaredalens IF 1986
8 Calleberg, Carin Örebro AIK 2001
8 Carlsson, Bengt BPA Örebro / Örebrocyklisterna 1982
8 Carlsson, Gunnar IFK Nora 1983
8 Dawidsson, Georg Vretstorps IF 1981
8 Eliasson, Fredrik IF Start 2005
8 Ericsson, Eva Granbergsdals IF 1991
8 Ericsson, Mats Nora / Norabygdens SK 2008
8 Eriksson, Erik Uno Solvikingarna 1978
8 Eriksson, Henry Örebro / Kvismaredalens IF 1982
8 Erkman, Anders Nerikes Allehanda / IFK Nora 1990
8 Evaldsson, Torbjörn IFK Nora 1981
8 Evertsson, Björn Storådalens SK 2004
8 Fridh, Tomas Stocksäters IF 2001
8 Jakobsson, Per Landstingets IF 1992
8 Johansson, Ulf IFK Luleå / Turebergs IF 1968
8 Kimby, Agne Turebergs IF 1966
8 Kruse, Sören Storfors FF 1980
8 Larsson, Lennart Wedevågs IF / Rockhammars IK 1965
8 Lundkvist Lennart Djursjukhuset / Pålsboda 1992
8 Lönnström, Lindha Kullens Company 2010
8 Lööv, Bernt Stocksäters IF / Pålsboda GoIF 1970
8 Malmkvist, K-G IFK Nora / Hällekis IF 1978
8 Nornvik, Mikael Glanshammars IF 2007
8 Olsson, Bengt Hällefors AIF / IFK Nora 1970
8 Persson, Beata Nora 2001
8 Persson, Mikael Kullens Company / IFK Nora 2009
8 Rutqvist, Nils IFK Nora / Int. Engelska skolan Örebro 2000
8 Rydén, Dag Östansjö SK 2004
8 Salo, Laurie Kumla SF 1992
8 Schagerström, Jan KFUM Örebro / Örebro AIK 1982
8 Sjöberg, Claes Kroppa IF / IFK Lindesberg / Storådalens SK 1963
8 Tekonen, Jukka IFK Lindesberg 1985
8 Thiger, Bert Granbergsdals IF 1979
8 Whall, Berne Karlslunds IF / Gnistan PF 1980
8 Wilhelmsson, Anders Pålsboda GOIF 1983
8 Windahl, Niclas Nora / Bergsäng 1983
8 Yngström, Hans Nora 1985
8 Öhrn, Jonas IF Start 2000
7 Adolfsson, Bo IF Start 1997
7 Andersson, Bo-Göran Kumla SF 1981
7 Andersson, Rolf Västhaga / Örebro 1998
7 Anfält, Erik Örebro AIK 2006
7 Arvidsson, Roger Nitro Nora BS / Nora / Räddningstjänstens IF 1993
7 Bernhardsson, Jan Kumla 2004
7 Blomberg, Bengt-Ove IFK El Profil / Lindesberg 1990
7 Broling, Gunnar KFUM Örebro 1969
7 Bäckström, Göran Karlskoga / Granbergsdals IF 1980
7 Börjel, Tomas Hjulsjö LK 2010
7 Carlsson, Bengt Hällefors IF 1983
7 Carlsson, Ronnie IFK Nora / Hagby Bruk 1982
7 Ekehed, Arne Elprofilen Örebro 1985
7 Enemar, Yngve Ekströms IF Örebro 1979
7 Eriksson, Jan Örebro AIK 1983
7 Eriksson, Kjell Örebro / Kvismaredalen / Pålsboda 1982
7 Fareid, Tore IFK Nora / Hagby Bruk AB 1982
7 Flodin, Håkan ASEA SKANDIA / IF Spartacus 1984
7 Forkeus, Hans Granbergsdals IF 1973
7 Fossan, Martin IFK Nora 2004
7 Fredriksson, Con Örebro / JCC IF 1971
7 Gullman, Peter Glanshammars IF / Örebro 2003
7 Gustavsson, Stefan Örebro AIK 1995
7 Hansson, Ronnie Nora 2010
7 Hedin, Sören Kopparberg 1980
7 Henriksson, Tage Granbergsdals IF / IF Sju Kronor 1979
7 Himberg, Stig Skeninge IK / Nyköpings BIS 1972
7 Holgersson, Sten IF Start 1961
7 Ingjald, Johan IF Start 2011
7 Jansson, Lars JCC IF Örebro / NCC Örebro 1982
7 Jansson, Lars-Åke IFK Nora 1982
7 Johansson, Gary Ludvika FFI / Mälarhöjdens IF 1961
7 Johansson, Rolf Karlslunds IF 1981
7 Karlsson, Georg Granbergsdal 1982
7 Karlsson, Lars Östansjö SK 2010
7 Karlsson, Lennart Götlunda IF 1977
7 Kemppi, Mikaela Örebro AIK 2009
7 Lahti, Pekka Karlslunds IF / AIF / IF Spartac 1982
7 Lejerskog, Sten-Erik Televerkets IF / Almby IK / Karlslunds IF 1982
7 Liew, Lit Sing Örebro AIK / Samhall 1987
7 Linton, Ann-Charlotte Nora 2004
7 Nilsson, Helene IF Start 1999
7 Nilsson, Sune Örebro AIK 1972
7 Nordblom, Nils-Erik Nora 2005
7 Nordh, Berith Degerfors IF 1987
7 Nysten, Jarl OK Järnbärarna / Ställbergs IK 1972
7 Persson, Bruno Örebro AIK / IFK Nora / Brickebacken / Örebro 1989
7 Persson, Jan-Erik Norabygdens SK / IFK Nora 1977
7 Persson, Rolf Kopparbergs IF 1983
7 Persson, Sune Hägersten 1983
7 Pettersson, Tage JCC IF Örebro 1982
7 Puhakka, Reino Granbergsdals IF 1986
7 Sjöberg, Peter Zinkgruvans IF 1999
7 Sjögren, Kjell-Arne Glanshammars IF 1985
7 Svensson, Sven-Olof Frövifors IF / Frövi IK 1982
7 Söderlöf, Johan-Fredrik Storådalens SK 1994
7 Tillberg, Lars Hovsta IF 1981
7 Troedsson, Anders Nora 1998
7 Wendelsson, Guy Svenska Lav. klubben / Slottsmöllan 1988
7 Wikman, Christer IFK Nora / ÅSKA, Nora / CHEJ 1980
7 Zuaw, Christer Kumla / Hardemo 1983
7 Öberg, Ronny IFK Nora 1993
6 Almstedt, Rolf Kumla / Kvismaredalens IF 1979
6 Andershed, Henrik Örebro 2010
6 Andersson, Esbjörn Ludvika FFI / KIK 1976
6 Andersson, Fredrik Lindesberg 2001
6 Andersson, Lars BPA Örebro / Örebro AIK 1982
6 Andersson, Leif BPA IF Degerfors 1981
6 Andersson, Nicklas Wedevågs IF 2003
6 Andersson, Ola Örebro AIK 2005
6 Andersson, Roberth OK Milan / FFFB 1990
6 Andersson, Tommy Arboga SK 1982
6 André, Hans Örebro 1983
6 Ankarfjord, Sven-Olof IFK Strängnäs 1990
6 Asplund, Göran ASEA SKANDIA / Örebro 1983
6 Bengtsson, Jörgen Uppsala 2008
6 Berger, Jan-Erik Brohyttans IF 2000
6 Berglund, Elsi Norabygdens SK 2001
6 Björk, Andreas Kumla 2011
6 Bolmstedt, Bo Brevens IF 1986
6 Boman, Stig IF Start / Axbergs IF 1972
6 Brehmer, Thomas Kopparberg / Örebro 1983
6 Carlsson, Gösta KFUM Örebro 1984
6 Carlsson, Per Midsommarkransen, IF Linnéa 2008
6 Carlsson, Tage IF Start 1972
6 Carlsson, Åsa Laxå OK 2000
6 Dahlin, Stig IFK Nora / Garphyttans IF 1965
6 Dasler, Marie IF Start 2004
6 Ekvall, Bertil Tibro AIK 1960
6 Enström, Peter Nora / Örebro 1991
6 Ericsson, Jan-Erik Örebro 1982
6 Eriksson, Anders IFK Nora / OK Milan 1985
6 Eriksson, Ann-Britt Örebro AIK / Axbergs IF 1986
6 Eriksson, Gunnar Åsbro GoIF 1981
6 Eriksson, Gösta Kristinehamns OK / IF Göta 1968
6 Eriksson, Lennart Sköllersta IF / Kvismaredalens IF 1980
6 Eriksson, Sören Norabygdens SK / IFK Nora 1983
6 Eriksson, Ulf Hällefors LK 2001
6 Eriksson, Vidar Vägverkets IF Kumla / Östansjö 1973
6 Fahlén, Herje Kumla / BPA IF Örebro 1984
6 Folkesson, Roy Folkpension / Kumla SF 1989
6 Forslund, Andreas Nora 2010
6 Forslund, Monika IFK Nora 2011
6 Fransson, Arne Karlslunds IF / Örebro 1984
6 Fransson, Christer Boo IF / Brottby SK 1969
6 Franzén, Björn-Erik Åsbro GoIF / FGF Gotland 1985
6 Fridlund, Gert-Ove Örebro 2006
6 Frändå, Börje Kumla SF 1980
6 Gustafsen, Sverre Ludvika FFI / Fredrikshov 1967
6 Gustafsson, Mattias IF Start 2001
6 Gustafsson, Sture Finnerödja IF 1991
6 Gustavsson, Karl-Arne Örebro 1982
6 Gustavsson, Lennart Räddningstjänsten Nora 1993
6 Haglund, Anders Nora / OK Milan 2004
6 Hasselwander, Niklas Närkes Kil 2012
6 Hedström, Hans KFUM Örebro 1979
6 Hellyer, Frank SISU Forshaga / Ransäters AF 1990
6 Holm, Jimmy Laxå OK 2006
6 Holm, Leif Karlslunds IF / Stiftelsen MK 1982
6 Hänninen, Pierre IF Start 2007
6 Ivarsson, Björn Vintrosa IS 1982
6 Jansson, Bo KFUM Ludvika / Gonäs IK 1972
6 Jansson, Sven KFUM Arvika 1979
6 Johansson, Arne IF Start / Pålsboda GoIF 1970
6 Johansson, Kjell Götlunda IF / Närkes Kil 1977
6 Jonsson, Rolf Ekströms IF / Örebro AIK 1971
6 Jonsson, Rolf Eskilstuna FK 1975
6 Karlsson, Bengt Nora / Gyttorp 1990
6 Karlsson, Torbjörn Karlskoga Löp- och Cykelklubb 2009
6 Kemppi, Maurie Arbetarnas IF / Örebro AIK 1982
6 Kleber, Ivar Nora 2009
6 Lahesalu, Aivo Östansjö IF 1979
6 Larsson, Andreas IF Spartacus / Örebro 1994
6 Larsson, Jörgen AIF Örebro / IF Spartacus 1986
6 Larsson, Ove SVÖ IF / Örebro 1983
6 Lennartsson, Lotta IF Start 1999
6 Lindblad, Björn Bygghälsan 1983
6 Lindroth, Anders Norabygdens SK / IFK Nora 1981
6 Lindroth, Johan Örebro / IFK Nora 1996
6 Lindström, Folke Karlslunds IF 1986
6 Lindström, Thomas Åsbro GoIF 2005
6 Lundh, Håkan Ervalla SK 2008
6 Lundin, Anneli Storådalens SK / IFK Nora 1997
6 Löwegren, Inge IFK Nora 1980
6 Malmqvist, Ove Enhörna IF 1976
6 Marolt, Willy Kumla / BK Kelly 1983
6 Mossberg, Magnus IFK Nora / Kopparbergs IF 1987
6 Nyberg, Bengt BPA Örebro / Örebro AIK 1982
6 Olsson, Sven Karlslunds IF 1983
6 Persson, Sune Vintrosa 1992
6 Pihlblad, Ulf Hagaby GoIF 1982
6 Risberg, Anders Nutek IK / VHF 1985
6 Rolfsson, Göte Laxå / Finnerödja IF 1974
6 Roman, Kjell Götlunda IF 1981
6 Rosenqvist, Ulla IFK Nora / Hällefors LK 1982
6 Sandberg, Ulf IFK Lindesberg 1982
6 Sander, Mikael Hällefors LK 1991
6 Sandhu, Amanjeet Hallsberg / Östansjö SK / Åsbro GoIF 2000
6 Sjösvärd, Gustav Mullhyttan / Gävle / Hemlingbu IK 2006
6 Sohlberg, Tommy Örebro AIK 1979
6 Strussenfelt, Mikael Karlskoga löparklubb / Löp- och Cykelklubb 1992
6 Ström, Linda Wedevågs IF / Hässelby SK 1994
6 Sundelin, Peter IFK Lindesberg 1980
6 Sundelius, Per Örebro AIK / IF Spartacus 1978
6 Svanberg, Håkan Sitel Nordic / Norabygdens SK 1999
6 Svanholm, Johan Örebro AIK 2009
6 Svensson, Jonas IF Start 2009
6 Svensson, Kjell Örebro AIK 1994
6 Tahir, Karwan IF Spartacus 2006
6 Theorin, Morgan Norabygdens SK / OK Milan 1981
6 Uhnoo, Bengt Örebro / Landstingets IF 1985
6 Wahlgren, Björn Hällefors LK 1996
6 Wahlström, Carina Aspa IK 2010
6 Waldén, Göran B KFUM Örebro / Linde SS 1970
6 Wallenstein, Göran IFK Nora / Hagby Bruk 1987
6 Åström, Christer Högskolan Örebro / Örebro AIK 1983
6 Österholm, Rune Örebro Slalomför. / Stiftelsen Hyresbost. 1983
5 Agartsson, K-G Östansjö SK 2006
5 Ahlgren, Bert Frisksportarna Eskilstuna 1977
5 Ahlin, Örjan IFK Västerås 1982
5 Ahlnäs, Alf Zinkgruvans IF 1993
5 Andersson, Arne Götlunda IF 1978
5 Andersson, Erika Örebro 2009
5 Andersson, Krister IFK Nora / Åsbro GoIF 1991
5 Andersson, Lennart Gräsbergs IK / Källbottens IK 1976
5 Andersson, Nils-Rune Kopparbergs IF 1986
5 Andersson, Peter Nora 2011
5 Andersson, Åke Karlslunds IF 1980
5 Arenlid, Sten-Åke Örebro / Härnösand / Brännans IF 1983
5 Arnström, Ann-Sofie IF Spartacus 1999
5 Arvidsson, Lennnart Farmeks KK / Karlslund 1981
5 Athlin, Simon Karlskoga / Uppsala / Örebro AIK 2005
5 Attoff, Göran Fellingsbro AIK / Örebro AIK 1984
5 Bartoli, Leif Läkargruppens IF / Nora 1994
5 Berggren, Iwe Karlskoga LK 1991
5 Bergman, Per Örebro 1984
5 Bergqvist, Ove IFK Lindesberg 1983
5 Carlsson, Agneta IFK Nora / Nitro Nobel 1982
5 Cederström, Bengt IF Spartacus 1993
5 Dahlin, Egon OK Milan / Nitro Nobel 1982
5 Damström, Jesper Örebro AIK 2010
5 Danielsson, Göran Örebro / Tvärtrött LK 1981
5 de Groot, Erik LIF-stilen 1999
5 Despotoski, Stojko Laxå OK 2000
5 Edberger, Mikael Örebro AIK 2010
5 Engström, Nils-Åke SCB IK Örebro 1984
5 Eriksson, Anders Arbetarnas IF / Karlslunds IF 1983
5 Eriksson, Johan Kopparbergs IF 2002
5 Eriksson, Lars Ställbergs LK / Kopparberg 1980
5 Eriksson, Tomas Brevens IF 1985
5 Eriksson, Vidar Tångeds IF 1976
5 Evaldsson, Gunne IFK Nora / NEIB 1983
5 Fabiansson, Allan Karlslunds IF 1981
5 Flygare, Klas Glanshammars IF 2010
5 Fossan, Björn Nito Nora BS / IFK Nora 1980
5 Frendberg, Leif Kumla 1993
5 Frost, Benny Östansjö SK 2003
5 Gibson, Håkan IFK Nora 1982
5 Grönberg, Anders Karlskoga LK 1990
5 Gustafsson, Anders Räddningstjänsten Nora 1993
5 Gustafsson, Hans Frövi IK 1981
5 Gustavsson, Lennart Verktygs IF / Svenska Ducateklubben 1983
5 Göthlin, Björn Östansjö SK 2008
5 Hammander, Christer Atlas Copco Fritid, IF Spartacus 2007
5 Hammander, Åsa Örebro / IF Spartacus 2008
5 Hammarström, Lars Farmek Linköping / Örebro 1991
5 Hansson, Markus OK Alferna 1999
5 Hansson, Thomas Brohyttans IF 2001
5 Hedström, Stig Västerås OK / IFK Västerås 1968
5 Heikkinen, Jari Strömtorps IK 1992
5 Heikman, Harald Granbergsdals IF 1979
5 Hellström, Lars IFK Lindesberg / Bergslagsposten 1979
5 Holm, Jörgen Örebro / Arbetarnas IF 1981
5 Huhtakangas, Hannu Degerfors FF / Granbergsdals IF 1982
5 Hägglund, Manfred OK Malmia / Källbottens IK 1971
5 Härdfeldt, Fredrik Örebro AIK 2006
5 Högerås, Lillemor Kvismaredalens IF / Brevens IF / IF Start 1996
5 Höglund, Per OK Milan / Nitro Nobel 1982
5 Höög, Ingrid IFK Lindesberg 1983
5 Jansson, Lars Sundbyberg / Fredrikshof / Duvbo 1968
5 Javelius, Lennart Örebro 1996
5 Jedselius, Stig IFK Nora / OK Milan 1965
5 Jernberg, Claes SJ Örebro 1984
5 Jernberg, Stefan Krylbo IF 1978
5 Johansen, Mathias Örebro 1998
5 Johansson, Anders Kvismaredalens IF 2013
5 Johansson, Curt AIF Örebro / IF Spartacus 1985
5 Johansson, Gunnar Åsbro GoIF 1972
5 Johansson, Kent Östansjö SK 2010
5 Johansson, Morgan Örebro Brandkårs IF 1982
5 Johansson, Sven Sundborns GoIF 1979
5 Johnsen, Tom Örebro 2008
5 Johnsson, Lage Lindesberg / Lindebygdens OK 2009
5 Jorstig, Rickard Puderpundarnas kamratförening 2006
5 Jönsson, Krister Örebro AIK 1983
5 Karlsson, Göran Enhörna IF / IFK Norrköping 1971
5 Karlsson, Nils Nora / Gyttorp 1989
5 Karlsson, Nils-Erik Laxå SK 1984
5 Kuusisto, Jari Hällefors LK 2001
5 Källqvist, Robert IFK Nora 2007
5 Landström, Sven-Olov Kvismaredalens IF / Hampetorps IF 1981
5 Lantz, Roger Grönbo IF 1998
5 Larsson / Andersson, Elin Pershyttan / IFK Nora 2010
5 Larsson, Evert Hällefors AIF / Filipstad 1971
5 Larsson, Karl IF Göta Friidrott 1991
5 Leonard, Julie Hammarby Friidrott / Högbo AIF 1992
5 Lindh, Göran IFK Nora 1988
5 Lindvall, Lars Scania Bilar Örebro / Örebro AIK 1971
5 Lingenhult, Hans IK Akele 2004
5 Lorenz, Sven Åhléns fritid Kumla 1984
5 Lundh, Arne Örebrocyklisterna / Nerikes Alleh. 1983
5 Lundqvist, Tommy Örebro AIK 1982
5 Magnusson, Jennie IFK Nora, Hägglunds Ski Team SK 2005
5 Meriloo, Heino Tångeds IF / Kumla 1978
5 Moosberg, Sven Norabygdens SK / CHEJ 1982
5 Nerpin, Henrik Örebro / I 3 IF 1985
5 Nietula, Mauri Zinkgruvans IF 2000
5 Nilsson, Charlotte IF Start 2006
5 Nilsson, Peter Björneborgs SK 2009
5 Nilsson, Torbjörn KSN / Gräsmark / Sunne LK 1988
5 Nordquist, Hjalmar Kopparbergs IF 1985
5 Norrström, Lars-Gunnar Örebro 1993
5 Nyholm, Lars Fagersta RC 1984
5 Olofsson, Erik Östansjö SK 2011
5 Olsén, Jan-Erik Fjugesta IF 1981
5 Otterhed, Magnus Örebro AIK 2012
5 Partanen, Hannu Nyköpings BIS 1971
5 Persson, Allan Väckelsångs IK 1979
5 Persson, Björn Bockholmens IF 1983
5 Persson, Bo Vingåkers IF 1974
5 Persson, Göran Järnvägens IF Örebro 1981
5 Persson, Hans Glanshammars IF 2007
5 Persson, Lena OK Milan 2012
5 Pettersson, Börje Garphyttans IF 1986
5 Pettersson, Olle Stift IF / PIK Örebro 1983
5 Pettersson, Rune Nora / Almby IK 1981
5 Pettersson, Sigge Vingåkers IF 1973
5 Pursiainen, Reino Örebro AIK / Frövi IK 1974
5 Rasberg, Göran Örebro AIK 2010
5 Ressem, Odd Hällefors LK 1984
5 Ryefalk, Linus Örebro AIK 2009
5 Schweidenbach, Michael Nora 2012
5 Simonsson, Rune Gustafs GoIF / Gagnefs IF 1963
5 Sjöholm, Sören Örebro / SK 65 / IF Spartacus 1984
5 Sjöstedt, Ola Nora 2012
5 Skytt, Stefan Östansjö SK 2011
5 Spiik, Henry Hällefors AIF 1968
5 Spjuth, Ingemar VOLVO Lindesberg 1991
5 Stenmarck, Mats IF Start 1984
5 Ström, Lars AIF Örebro / IF Spartacus 1987
5 Sundelius, Ove IF Start 1978
5 Sundin, Bengt Nora 1996
5 Sundkvist, Tommy LIllkyrka IF 1983
5 Svensson, Christer Ekströms IF 1982
5 Svensson, John Ljusfallshammars SK 1978
5 Svensson, Kjell ASEA SKANDIA / Örebro 1983
5 Svensson, Ruth IFK Nora 2003
5 Svensson, Sune Sandviken GK / Ljusne / Söderh. IF 1961
5 Svensson, Sven-Ingvar Närkes Kil / Örebro AIK 1982
5 Svärd, Mikael IFK Lindesberg 1977
5 Sålder, Mats CRS Personalförening 1988
5 Thunander, Christer Hällefors LK 2002
5 Tukhanen, Kulervo Norabygdens SK / Nitro Nobel 1984
5 Törnqvist, Peter Askersund / Östansjö SK 2012
5 Undemar, Sven-Åke Polisens IF Örebro 1982
5 Werner, Bo Stocksäters IF / Finnerödja 1972
5 Westholm, Johan ET5 2012
5 Westholm, Niclas Örebro AIK 1994
5 Widlund, Mats SVÖ IF 1981
5 Wikström-Pehrson, Pernilla Karlslunds IF 2006
5 Wilhelmsson, Johan Ringshyttan 1995
5 Yngström, Carina Lindesberg / Storådalens SK